Tři medaile z republikových šampionátů

16. 5. 2016

V barvách JK Olomouc totiž startovaly dorostenka Petra Zlámalová (63 kg) i starší žákyně Vendula Kratochvílová (48 kg).

A obě děvčata domů odjížděla s medailemi na krku, Petra dokonce se dvěma, z čehož jedna byla mistrovská.

Petra Zlámalová absolvovala v tento den abnormální porci zápasů - 8. Nastoupila ke všem utkáním družstva dorostenek i žen a nakonec 6x odešla jako vítězka. 100% úspěšnost měla mezi dorostenkami. Mezi ženami byla její úspěšnost 50%, jedno utkání bylo ale  ukončené vzdáním na pokyn trenéra. Takže skutečná porážka tedy za celý den byla pouze jedna.

S družstvem dorostenek se Petra stala již potřetí Mistrem České republiky. S ženami nakonec obsadily po nepovedeném semifinále s  Vršovicemi konečné 3. místo.

Pro Vendulu bylo malým vítězstvím už upravení hmotnosti a start v kategorii do 48 kg. Starší žačky Olomouce nakonec po 2. místě ve své skupině obsadily vynikající 3. místo celkově a pro Vendulu tak jde o první medaili z Přeboru České republiky vůbec.

petra_dorky.jpg

Petra nastoupená v družstvu dorostenek JK Olomouc.

petra.jpg

Petra v družstvu žen.

petra_stupne.jpg

Ve stejný startovali na Májovém turnaji v Českém Těšíně benjamínek Tomáš Tomeček a mladší žák Patrik Šrek. Jim se bohužel dařilo kapánek méně, než děvčatům a domů nakonec odjížděli bohatší pouze o nové zápasové zkušenosti.